Smart urządzenia w gospodarce odpadami są tematem, który z roku na rok będzie przybierać na znaczeniu. Wpływ na taki stan rzeczy ma obecna rzeczywistość, która z roku na rok zmierza w stronę powszechnej cyfryzacji.
Nie omija ona również tak z pozoru prozaicznych sytuacji jak choćby odbiór śmieci. Powodów tego typu sytuacji jest naprawdę dużo, a do głównych zaliczyć możemy choćby rosnące koszty paliwa, czy też utylizacji nieczystości. Idąc z duchem naszych czasów łączymy to co najlepsze w Waste24.net ze smart urządzeniami, których zadaniem jest przesyłanie danych i wywoływanie określonych procesów. Wspólnie z kadrą inżynierską reprezentującą THRsystem, stworzyliśmy unikalny ekosystem, który pozwala na:
Typy smart urządzeń działających pod kontrolą Waste24.net
Zastosowaniu czujników w pojemnikach na odpady – smart urządzenia w gospodarce odpadami to między innymi czujniki sensoryczne, które potrafią wykrywać zapełnienie pojemnika na odpady, wilgotność odpadów oraz ich temperaturę. Po ustawieniu parametrów krytycznych przesyłane przez nie dane mogą zainicjować określoną akcję, która dodatkowo jest zapisywana w łańcuchu blockchain. Dzięki zastosowaniu technologii maleje konieczność ingerowania w proces przez człowieka, którego rola sprowadzana jest do ogniwa nadzorującego pracę urządzeń. Rozwiązanie można z powodzeniem zastosować w inteligentnych miastach, u dużych wytwórców odpadów i wszędzie tam, gdzie zależy nam na pozyskaniu bieżących informacji o ilości powstałych nieczystości. Czujniki ułatwiają pracę firmom wywozowym oraz pozwalają na kontrolowanie aspektu kosztowego w przedsiębiorstwach, gdzie zagospodarowanie odpadów stanowi istotny element w budżecie.
Zastosowaniu czujników do otwierania bram i szlabanów – smart urządzenia w gospodarce odpadami reprezentowane są także przez czujniki pozwalające na kontrolę dostępu do placów, bram i zadaszonych wiat, gdzie są przechowywane kosze na śmieci. Zdejmują one z administratora danego obiektu obowiązek ich udostępnienia dla brygad odbierających nieczystości. Dzięki temu nie tylko płynniejszy staje się ruch uliczny, ale i maleje odsetek nieopróżnionych kubłów. Czujniki do otwierania bram i szlabanów warto zastosować wszędzie tam, gdzie nie przebywają na stałe pracownicy lub gdy trudno ich oderwać od obowiązków zawodowych.