Aktualności

Czym zajmuje się firma Waste24 Sp. z o.o.?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

O firmie Waste24 Sp. z o. o.

Firma Waste24 Sp. z o.o. powstała w 2021 z inicjatywy 2 founderów: Łukasza Kamińskiego i Mateusza Gawina. W projekt zainwestował fundusz EEC Magenta, co pozwoliło przedsiębiorstwu na dynamiczny rozwój. Misja przewodnią działalności Waste24 Sp. z o.o. jest „technologia w trosce o środowisko”.  Proces ten realizowany jest poprzez digitalizacje gospodarki komunalnej i tworzenie rozwiązań, które sprawdzają się w życiu codziennym. Z produktów tworzonych przez firmę mogą skorzystać zarówno firmy, samorządy, różnego rodzaju instytucje oraz osoby prywatne. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim:

Produkty firmy Waste24 Sp. z o.o.

 • eMarket Smieci.eueMarket Smieci.eu powstał w 2019 roku i od samego początku istnienia generuje przychody. Za pośrednictwem portalu można zamówić usługi komunalne do każdego miejsca w kraju. Klienci Waste24 Sp. z o.o. mogą zaopatrzyć się między innymi w toalety przenośne, ogrodzenia tymczasowe oraz zlecić odbiór śmieci budowlanych z dowolnego miejsca w kraju. Z eMarketu chętnie korzystają przedsiębiorstwa budowlane oraz prywatni inwestorzy. Na tle konkurencji rozwiązanie wyróżnia brak konieczności angażowanie się w osobiste wizyty u wybranego Usługodawcy. Wynajmy realizowane są w sposób całkowicie zdalny. eMarket wspierany jest przez aplikację mobilną, która poprawia komfort użytkowników mobilnych. Stronę można obejrzeć pod adresem: https://smieci.eu .
 • SaaS dla firm komunalnych – Łukasz Kamiński, czyli jeden z founderów Waste24 Sp. z o.o. przez 15 lat pracował jako kierownik logistyki w firmie komunalnej PUM Sp. z o.o. . Na bazie jego doświadczeń powstał SaaS Waste24.net. Z systemu bardzo chętnie korzystają firmy, które świadczą usługi komunalne. Spektrum możliwości Waste24.net pozwala na zarządzanie tego typu przedsiębiorstwem w aspektach logistycznych, finansowych i magazynowych. SaaS uzupełniany jest przez 2 aplikacje mobilne „Kierowca” oraz „Inwentaryzator”. Oprogramowanie zintegrowane jest z czujnikami zapełnianie pojemników oraz lokalizatorami kontenerów.
 • Inteligentne rozwiązania dla miast – Waste24.net zdaje egzamin także na polu związanym ze Smart City. Oprogramowanie może być używane do zmniejszania śladu węglowego i optymalizacji tras przejazdu śmieciarek. Dodatkowym atutem systemu jest integracja z blockchain, której efektem jest większa transparentność danych. Rozwiązanie poprawia ekosystem miejski przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i zmniejszając zaleganie odpadów w koszach na śmieci zlokalizowanych na danym obszarze.

Napisali o nas:

Filmy o naszych rozwiązaniach i inne materiały wideo:

Nagrody i wyróżnienia:

 • Skey Network Challenge – nagroda CEO za integrację Waste24.net z blockchain
 • Cyfrowe Rewolucje mBank – nagroda mBank za portal Smieci.eu
 • „Orzeł Innowacji 2022” Rzeczpospolitej – wyróżnienie za projekt „Ratio Waste”
 • Laureaci w rankingu 12 edycji „50 kreatywnych ludzi w biznesie”  – za system Waste24.net
 • Nominacja do nagrody „Aulery 2022” – za całokształt działań
 • Wyróżnienie w konkursie EEC Startup Challenge 2023 – za projekt „Ratio Waste”
 • Finaliści Carphatian Startup Challenge 2023
 • Laureaci konkursu organizowanego przy największym miejskim programie akceleracyjnym: „Startups Powered by Invest in Lodz 2023”
 • WSA Awards 2023 – nominacja do nagrody za najlepsze i najbardziej innowacyjne cyfrowe rozwiązanie w kategorii Ochrona Środowiska i Zielona Energia z Polski
 • Nominacja do nagrody „Aulery 2023” – za eMarket Smieci.eu

 

Waste24 Sp. z o.o.

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-03-20 11:14