Aktualności

Optymalizacja tras przejazdu śmieciarek

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Na czym polega optymalizacja tras przejazdu śmieciarek?

Przedsiębiorcy, którzy muszą zarządzać flotą śmieciarek zastanawiają się jak obniżyć koszty funkcjonowania tego segmentu pojazdów. Z pomocą przychodzi tutaj optymalizacja tras przejazdu śmieciarek. Za pośrednictwem najnowszych technologii można znacząco ograniczyć czynniki, które rzutują na rentowność całego procesu odbioru odpadów. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli chcemy aby nasza firma uzyskiwała jak największą rentowność z wygranych postępowań przetargowych oraz w kontekście kar, który grożą za brak odbioru śmieci. Nasza firma wspólnie z partnerami tworzącymi algorytmy planowania tras oraz z dostawcami nawigacji dla kierowców pojazdów bezpylnych proponuje Państwu działanie mające na celu uporządkowanie sfery logistycznej przedsiębiorstwa wywozowego. Proces ten odbywa się za pośrednictwem:

Jakie elementy składają się na optymalizację tras przejazdu pojazdów odbiorających odpady?

  • Audytu – aby optymalizacja tras przejazdu śmieciarek miała sens w pierwszej kolejności należy przeanalizować aktualne harmonogramy odbioru. Działania te mają sens ponieważ pozwalają od razu wykluczyć pewne nieprawidłowości i sprawić, że wywóz śmieci stanie się korzystniejszy ekonomicznie poprzez ograniczenie zaangażowania zasobów. Ze strony naszej firmy analizą harmonogramów zajmują się logistycy pracujący w branży odpadowej z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.
  • Geolokalizacji punktów odbioru – jeśli chcemy dokonać optymalizacji pracy śmieciarek musimy znać współrzędne geograficzne punktów odbioru. Tylko wtedy zadanie to będzie miało sens i sprawi, że pojazdy będą kursować we właściwy sposób. Nasz SaaS Waste24.net posiada wbudowane narzędzie pozwalające na masową geolokalizację nieruchomości obsługiwanych przez śmieciarki. Dzięki powyższemu nie trzeba korzystać z zewnętrznych narzędzi do których dostęp jest najczęściej płatny.
  • Działaniu algorytmów – wiedząc gdzie znajdują się punkty odbioru nieczystości można przystąpić do prac mających na celu optymalizację tras przejazdu śmieciarek. Można one być stała lub zmienna np. gdy zmieniają się pory roku i warunki drogowe. W naszych systemie można określić takie parametry jak np. czas potrzebny na opróżnienie pojemnika, miejsca wysypu śmieci, czy też inne ważne zmienne mające wpływ na powodzenie działań optymalizacyjnych. W dowolnym momencie do raz zaprojektowanej trasy można dodać kolejne miejsca odbioru, a system ponownie przeliczy dane i przygotuje najskuteczniejsze na daną chwilę rozwiązanie.
  • Wykorzystaniu nawigacji dla kierowców śmieciarekoptymalizacja tras przejazdu śmieciarek to jedno, ale nie można zapominać o warstwie wynikowej tego procesu. Są nią odpowiednio przygotowane trasówki, które można następnie przesłać do dedykowanej nawigacji. W przeciwieństwie do produktów konkurencji prowadzi ona kierowcę pojazdu przez całą trasę i posiada polskie komendy głosowe. Dużą zaletą nawigacji dla kierowców śmieciarek są mapy OSM (Open Street Map), które pracują w trybie offline. Do ich używania nie jest potrzebny zasięg Internetu, co pozwala na płynną pracę w terenie niezurbanizowanym.
  • Kontrolingu Waste24 Sp. z o.o. jako jeden z liderów rozwiązań logistycznych dla przedsiębiorstw komunalnych zdaje sobie sprawę, że optymalizacja tras przejazdu śmieciarek to proces, który ma ewoluować w stronę perfekcji. Nasze rozwiązanie pozwala na bieżące śledzenie pracy śmieciarek i podgląd na ich aktualną pozycję w trybie rzeczywistym. Pracownicy nadzoru mogą więc bez problemu śledzić aktualne położenie samochodu odbierającego odpadu i wprowadzać korekty.
  • Modyfikacji – każdy plan – nawet ten najlepszy może nie odnieść zamierzonego rezultatu. Waste24 Sp. z o.o. jest jednak od tego, aby Państwa optymalizacja tras przejazdu śmieciarek zakończyła się powodzeniem. Z naszymi specjalistami z zakresu logistyki oraz informatyki doprowadzimy projekt do końca, a Państwo będziecie zadowoleni z dobrze wydanych środków finansowych.

W celu umówienia rozmowy na tematy związane z optymalizacją tras przejazdu śmieciarek prosimy o kontakt z Łukaszem Kamińskim (0048 515 174 514).

 

 

Zobacz też:

 


Data wpisu: 2024-01-24 14:11
Tagi: