Aktualności

Nawigacja samochodowa w aplikacji „Kierowca”

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Jak działa nawigacja samochodowa w aplikacji „Kierowca”?

Nawigacja samochodowa w aplikacji „Kierowca” to kolejna nowość jaka czeka na wszystkich użytkowników Waste24.net. Funkcjonalność ta posiada szereg cech, które sprawiają, że korzystanie z naszego systemu jest jeszcze bardziej przyjazne i pomocne pracownikom firm komunalnych.

W dobie rosnących kosztów pracy i paliwa, a także wciąż zmieniających się rozstrzygnięć postępowań przetargowych znacząco ułatwia ona prowadzenie bieżącej działalności operacyjnej. Rozwiązanie, które dla Państwa przygotowaliśmy pozwala na:

Odtwarzanie trasy w aplikacji „Kierowca”

  • Odtwarzanie „trasówki” – jedną z cech nawigacji w aplikacji „Kierowca” jest możliwość odtwarzania „trasówki”, które można zaimportować do systemu net z uprzednio przygotowanego pliku wzorcowego. Plik do importu można przygotować na podstawie danych wprowadzonych ręcznie lub poprzez import pliku GPX z oprogramowania monitorującego flotę. Szczególnie ważna wydaje się druga z wymienionych metod. Dzięki pobraniu informacji o realnym przebiegu samochodu komunalnego, można przygotować tzw. plik wzorcowy z którego będą mogli skorzystać inni kierowcy.
  • Optymalizacja trasy z wykorzystaniem algorytmów aplikacja „Kierowca” posiada możliwość przesortowania wszystkich zleceń według wybranych wcześniej kryteriów. Jednym z nich jest odległość, która dzieli obecne położenie pracownika od miejsca, gdzie ma wykonać zlecenie. W momencie, gdy przefiltrujemy zadania „od najbliższego do najdalszego”, algorytmy Google przygotują dla nas najoptymalniejszą trasę przejazdu. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas oraz paliwo, a w rezultacie obniżyć koszty i poprawić wynik ekonomiczny całego przedsięwzięcia.
  • Nawigowanie do wybranych punktów w „trasówce”nawigacja samochodowa daje jej użytkownikom spore pole do manewru. Chcąc wykorzystać jej potencjał można wybrać do nawigowania albo wszystkie punkty trasy, albo jedynie wybrane. W przypadku, gdy trasa przejazdu jest znana kierowcy nawigacja może poprowadzić np. do nowych punktów odbioru odpadów lub miejsc, które zostały wytypowane przez dyspozytora.

Nawigacja samochodowa w aplikacji „Kierowca” jest ściśle połączona z jego „trasówką” na dany dzień. Z obserwacji, które prowadzimy u użytkowników systemu Waste24.net wynika, że dzięki jej używaniu praca wykonywana jest znacznie szybciej. Kierowcy nie muszą pamiętać, gdzie dojechać w danym dniu i skąd odebrać śmieci. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest więc poprawa komfortu personelu zatrudnionego u naszych klientów.

 

Nawigacja samochodowa w aplikacj Kierowca

Zobacz też:

 


Data wpisu: 2022-07-15 15:11