Aktualności

Optymalizacja tras pojazdów komunalnych

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Narzędzie do optymalizacji tras pojazdów

Optymalizacja tras pojazdów komunalnych to ważny aspekt w kontekście redukcji kosztów. Przy obecnych cenach paliwa może ona w sposób decydować o opłacalności prowadzonych przedsięwzięć. Realizowane poszczególnych zadań taniej daje również przewagę podczas postępowań przetargowych na odbiór odpadów komunalnych. W większości z nich o zdobyciu danego zamówienia decyduje cena na których w sposób decydujący wpływa cena zakupu paliwa oraz koszty pracy. W dużym uproszczeniu chodzi wiec o tym, aby samochody przejeżdżały jak najmniejszą liczbę kilometrów w jak najkrótszym. Niestety chodź temat wydaje się prosty to nie da się go wykonać bez używania odpowiednich narzędzi. Z pomocą przedsiębiorcom, którzy chcieliby zaoszczędzić przychodzi Waste24.net. Nasz system składa się z oprogramowania Webowego oraz z aplikacji „Kierowca”. Ta ostatnia potrafi między innymi:

Na czym polega optymalizacja tras?

  • Nawigować do kilku punktów jednocześnieoptymalizacja tras pojazdów komunalnych opiera się o wiele punktów rozlokowanych w różnych lokalizacjach. Kierowcy śmieciarek, hakowców lub pojazdów wyposażonych w HDS muszą więc przed wyjazdem ułożyć sobie plan trasy. Pomocne w tym są funkcjonalności aplikacji „Kierowca”, która potrafi nawigować do wielu punktów jednocześnie korzystając z najbardziej sprawdzonych map Google.
  • Sortować lokalizacje według odległości – poszczególne zadania w firmach komunalnych przydzielane są według bardzo różnych kryteriów. Część zleceń może się odbywać w bezpośrednim sąsiedztwie bazy, a niektóre z nich może wymagać wielokilometrowej wyprawy. Aplikacja „Kierowca” pomoże w ocenie odległości do najbliższego miejsca odbioru odpadów, co pomoże w lepszym rozplanowaniu dnia pracy. W ten sposób operatorów sprzętu nie spotkają niespodzianki związane z tym, że nie zdążą wykonać jakiegoś zlecenia. Maleje tym samym liczba reklamacji.
  • Zachowywać ciąg logicznyoptymalizacja tras pojazdów komunalnych została w naszej aplikacji dopracowana do perfekcji, jeśli chodzi o pracę samochodów przewożących kontenery. Praca tych pojazdów opiera się o wymiany kontenerów. Kierowca więc do jednej lokalizacji dostarcza kontener, a z drugiej musi go zabrać. Oszczędności rodzą się w momencie, gdy hakowce lub bramowce jak najmniej kilometrów wykonują „na pusto”. Aplikacja „Kierowca” po dostarczeniu zbiornika na miejsce, podpowiada, gdzie jest do zabrania najbliższy asortyment. W ten sposób znacznemu przyspieszeniu ulega realizowanie poszczególnych dyspozycji.
Optymalizacja tras pojazdów komunalnych - waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-11-07 07:01