Aktualności

Zarządzanie flotą samochodową i redukcja kosztów

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Na czym polega zarządzanie flotą samochodową w firmie komunalnej?

Zarządzanie flotą samochodową w firmie komunalnej nie należy do najprostszych. Jeśli chcemy, aby proces ten przebiegał w sposób optymalny trzeba się wyposażyć w odpowiednie narzędzia.

Ma to znaczenie szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą pojazdów realizujących wiele zadań jednocześnie. W schemat ten doskonale wpisuje się działalność firm komunalnych. Takie czynności jak opróżnienia pojemników na śmieci, wynajem toalet i wywóz gruzu to tylko niektóre obszary, w których zachodzą setki operacji jednocześnie. Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiednie zarządzanie, które można poprawić korzystając z odpowiedniego oprogramowania. Systemem, który wpisuje się w ten schemat jest Waste24.net. Nasz SaaS został stworzony z myślą o firmach działających w branży odbioru śmieci i innych usług, których celem jest zapewnienie odpowiednich standardów sanitarnych. Przy użyciu dedykowanego systemu logistycznego można przede wszystkim

Co daje wykorzystanie systemu do zarządzania flotą samochodową?

  • Optymalnie przydzielać zadaniazarządzanie flotą samochodową oparte jest o koszyk zleceń, które posiadają firmy komunalne. W części opiera się on o wcześniej ustalony harmonogram, który jest uzupełniany zleceniami, pojawiającymi się w czasie rzeczywistym. Tradycyjna forma kierowania pracowniami nie może więc zdać w 100% egzaminu. Waste.24net pozwala na pracę firmy spojrzeć szerzej i wyciągać wnioski dające sposobność do optymalnego przydzielania zleceń.
  • Utrzymać stałą łączność z pracownikamizarządzanie pojazdami komunalnymi wymaga wykonywania dużej liczby połączeń telefonicznych. Aby nie tracić czasu i pracować wydajniej, warto zniwelować ich ilość. Z net jest to możliwe poprzez zastąpienie tradycyjnej formy kontaktu aplikacją mobilną dla kierowców. Znajdujące się w niej informacje są w większości przypadków wystarczające do wykonywania kursów zleconych przez dyspozytora.
  • Redukować liczby przejeżdżanych kilometrów – w dobie wysokich ceny oleju napędowego i gazu CNG zarządzanie flotą samochodową ma sens, gdy idzie w parze z redukcją liczby przejeżdżanych kilometrów. Podobnie jak w przypadku poprawiania obszarów związanych z komunikacją, tutaj również pomocna będzie aplikacja „Kierowca”. Nasz produkt posiada wbudowaną nawigacją i podpowiada kolejność realizowania zleceń. W ten sposób można minimalizować czas pracy i generować oszczędności związane z redukcją zużycia surowców energetycznych.
Zarządzanie flotą samochodową - waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-10-31 07:19