Aktualności

Usprawnianie procesów logistycznych

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Usprawnianie procesów logistycznych to zagadnienie, które powinno być celem większości przedsiębiorców, którzy zajmują się wywozem odpadów.

Sukces ich działalności zależy bowiem w dużej mierze od zapanowania nad strumieniem danych. Ten ostatni może w wielu przypadkach przybierać ogromne rozmiary. Ilość informacji, które pojawiają się na tzw. „wejściu” sprawia, że osoby koordynujące pracę kierowców mogą czuć się nim przytłoczone. Dzwoniące telefony, zamówienia kierowane drogą mailową, czy SMS z prośbą o wymianę kontenera sprawiają, że „nie wiadomo, w co włożyć ręce”. Bez narzędzia, które pozwoli ułożyć pracę można nie tylko stracić nerwy, ale i pieniądze. Na szczęście z pomocą Waste24.net uda się osiągnąć zamierzony efekt. Nasz system powstał z myślą o logistykach komunalnych, a dzięki niemu można:

Usprawnianie procesów logistycznych z Waste24.net

  • Pracować na tej samej bazie danychusprawnienie procesów logistycznych powinno opierać się o dobry przepływ informacji. Nie będzie on płynny, jeśli zespół dyspozytorów składa się z kilku osób i każdy „robi swoje”. Tylko dobra znajomość poczynań kolegi zza biura zagwarantuje, że zlecenia nie zostaną powielone i że wystarczy kontenerów, aby wykonać wszystkie zadania. Waste24.net pozwala na jednoczesną pracę wielu osób na tej samej bazie danych. Nasz SaaS umożliwia pracę we wspólnym środowisko bez konieczności przebywania w jednym pomieszczeniu.
  • Uzyskiwać feedback od pracownikówusprawnienie procesów logistycznych jest możliwe także dzięki temu, że Waste24.net jest zasilany informacjami, które napływają z terenu. Każde niezrealizowane zadanie jest doskonale widoczne poprzez zmianę koloru danego rekordu na czerwony. Dzięki powyższemu wiadomo co i dlaczego nie zostało wykonane już w momencie zajścia danego zdarzenia. Poprzez użycia oprogramowania dla firm komunalnych zmniejsza się konieczność ciągłego używania telefonu.
  • Dowiedzieć się, jak planować pracę – jedną z niewątpliwych zalet Waste24.net jest możliwość umieszczenia na mapach Google wszystkich kontenerów, pojemników i worków typu big bag wynajmowanych przez dane przedsiębiorstwo. Tego typu sposobność to milowy krok, dzięki któremu w łatwy sposób można wyprzedzić konkurencję. Znajomość rozmieszczenia asortymentu to nie tylko większa kontrola nad zasobami, ale i możliwość płynniejszego świadczenia usług odbioru odpadów.

 

Usprawnienie procesów logistycznych - waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-01-21 18:55