Aktualności

Inwentaryzacja pojemników na odpady

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Inwentaryzacja pojemników na odpady to temat, który jest doskonale znany wszystkim przedstawicielom firm komunalnych.

Nie ma się co dziwić, skoro spotykają się oni z koniecznością jej przeprowadzenia nad wyraz często. Powodów to przeprowadzenia inwentaryzacji jest co najmniej kilka. Zaliczyć do nich możemy np. potrzebę uaktualnienia stanu magazynowego, konieczność okazania się inwentaryzacją przed danym Urzędem, czy też sprawdzenie stanu technicznego kubłów na śmieci. Wykonanie rzetelnej inwentaryzacji w sposób ręczny graniczy z przysłowiowym cudem. Wpływ na to mają przede wszystkim ograniczenia związane takimi kwestiami jak choćby warunki pogodowe. Na wietrze i przy padającym deszczu nie sposób jest spisywać poszczególnych zasobów przy użyciu kartki i długopisu. Na szczęście istnieją sposoby, aby uczynić to zadanie łatwiejszym. Jednym z modułów naszego SaaS jest bowiem moduł, którego zadaniem jest przeprowadzanie inwentaryzacji w terenie. Oprogramowanie do inwentaryzacji składa się z części Webowej oraz aplikacji mobilnej na Androida i IOS. Pozwala ono przede wszystkim na:

Inwentaryzacja pojemników na odpady przy użyciu aplikacji

  • Precyzyjne określanie adresuinwentaryzacja pojemników w terenie ma sens wtedy, gdy za jej pomocą można określić do jakiego punktu przypisane zostały dane kosze. W praktyce jest to o tyle utrudnione, że wiele posesji nie posiada numeru lub jest on niewidoczny. Nasza aplikacja potrafi jednak ominąć ten problem i zamienić współrzędne geograficzne na adres nieruchomości. Dzięki tej cesze inwentura staje się dokładniejsza, a raporty bardziej precyzyjne.
  • Dodawanie zdjęć – inwentaryzacja pojemników może być wzbogacona o zdjęcia, które użytkownik do aplikacji wykonana zasobom znajdującym się w terenie. W zależności od ustawień może to być 1,2,3 lub nawet 4 fotografie obrazujący cały punkt gospodarowania odpadami. Zdjęcia przechowywane są w naszym systemie i w każdej chwili można je podejrzeć.
  • Wizualizacja pojemników na mapach Google – w dzisiejszych czasach mieszkańcy oraz klienci firm komunalnych są coraz bardziej wymagający. Aby skutecznie zarządzać usługa wywozu odpadów warto wiedzieć w czym składowane są śmieci generowane przez poszczególne posesje. Odpowiedź na to pytanie można uzyskać za pomocą naszego oprogramowania, które przedstawia wszystkie dane na mapach Google.
  • Raportowanie i tworzenie zestawieńmoduł do inwentaryzacji pojemników pozwala eksportować dane oraz powielać je w postaci plików PDF lub XLS. Szczególnie drugi z wymienionych formatów pozwala na płynną obróbkę danych i tworzenia z nich raportów praz przeprowadzania analiz.

 

 

 

Inwentaryzacja pojemników na odpady

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-02-08 16:06