Aktualności

Realizacja harmonogramu wywozu odpadów

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Na czym polega realizacja harmonogramu wywozu?

Realizacja harmonogramu wywozu to temat, który jest niezwykle istotny z punktu widzenia realizacji przetargów organizowanych przez Samorządy.

W końcu nawet najlepszej przygotowana „trasówka” może nie spełnić pokładanej w niej nadziei, o ile jej wykonanie nie będzie przebiegać w sposób zgodny z założeniami. Tymczasem średni przejazd śmieciarki obejmuje wywóz odpadów z około 500 nieruchomości. Ludzki umysł nie zawsze jest w stanie wychwycić zależności pomiędzy kolejnymi punktami gromadzenia śmieci. W efekcie spadają parametry ekonomiczne całego procesu, co prowadzi do start finansowych. Podczas, gdy w zamówieniach publicznych głównym kryterium wyboru jest cena, warto zadbać o to, w jaki sposób pracują pojazdy komunalne. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem będzie skorzystanie z systemu Waste24.net oraz aplikacji mobilnej „Kierowca”. Owo połączenie pozwoli na:

Możliwości systemu do realizacji harmonogramu wywozu

  • Geokodowanie adresów nieruchomościrealizacja harmonogramu wywozu opiera się o wywóz śmieci z posesji wskazanych przez Gminę. Po ułożeniu terminarza kluczowe jest zatem dotarcie do wszystkich domostw i płyny odbiór poszczególnych frakcji śmieci. Nasz system pozwala geokodować adres bezpośrednio z arkusza programu Excel i nanosić je na mapy Google. Tak powstałe dane mogą zostać przesłane bezpośrednio do aplikacji mobilnej na Androida i IOS.
  • Wyznaczanie tras przejazdu – prawie każdy z nas udając się w podróż korzysta z nawigacji Google. Jest ona ogólnie dostępna i można z niej skorzystać w każdym telefonie lub tablecie. Aplikacja mobilna „Kierowca” jest z nią zintegrowana, co pozwala na wyznaczanie optymalnych tras przejazdu. Dzięki powyższemu maleje obawa o to, że któraś z posesji zostanie opuszczona. Rzetelny wywóz śmieci chroni firmy wywozowe przed karami ze strony Samorządów.
  • Zgłaszanie problemów na trasie i braków w segregacji odpadów – praca na zlecenie Gmin niesie za sobą konieczność wykonywania wielu czynności dodatkowych. Należą do nich przede wszystkim obowiązki raportowania braków w odbiorze odpadów i monitowanie złej segregacji. Za pomocą aplikacji „Kierowca” takie dane można przesyłać w czasie rzeczywistym co pozwala dyspozytorom na podjęcie natychmiastowych działań. Nasz SaaS skraca proces obiegu wirtualnej dokumentacji i pozwala na płynną wymianę informacji.
Realizacja harmonogramu wywozu - waste24.net

Zobacz też:

 


Data wpisu: 2022-12-13 07:24