Aktualności

Obsługa harmonogramu odbioru odpadów

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Obsługa harmonogramu to jedna z istotniejszych kwestii w firmie komunalnej. Od prawidłowej obsługi zleceń, które odbywają z określoną częstotliwości, zależy zadowolenie klientów, które przekłada się na późniejszy wynik całej organizacji.

Warto zatem zadbać o to, aby terminarz, który jest konsekwencją zawartych umów realizowany był zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Pilnowanie poszczególnych dat, w których nasze pojazdy mają odebrać określony rodzaj śmieci nie należy jednak do najprostszych. Z pomocą narzędzi takich jak MS Excel, czy MS Word zajęcie to może być prawdziwą mordęgą. Na szczęście z Waste24.net znika większość problemów, a nasz system pozwala na:

Obsługa harmonogramu odbioru odpadów

  • Ewidencjonowanie kursów i pojedynczych usługobsługa harmonogramu odbioru odpadów wymaga prowadzenia całego szeregu prac administracyjnych. Po skończonej pracy obsługa biurowa musi bowiem podliczyć, ile i jakich pojemników zostało odebranych na danej trasie, a następnie do przygotowanego zestawienia wystawić fakturę VAT. Z Waste24.net proces ten jest o wiele prostszy, gdyż poprzez aplikację mobilną dane spływają do systemu na bieżąco i są automatycznie ewidencjonowane.
  • Masowe zlecanie wywozówobsługa harmonogramu obejmuje zazwyczaj od kilku do kilkuset kursów. Przygotowywanie trasówki w formie wydruku nie jest więc najlepszym rozwiązaniem z jakiego mógłby skorzystać operator danego sprzętu. Największym minusem takiego rozwiązania jest konieczność ręcznego przeszukiwania dokumentu i samodzielnej interpretacji zawartych w nim adresów. Z Waste24.net nie dość, że punkty odbioru zleca się jednym kliknięciem to jeszcze aplikacja „Kierowca” podpowiada w jakiej odległości od danego miejsca znajduje się aktualnie nasz pojazd.
  • Podgląd planowanych tras i obsługa BDO – jedną z ostatnich nowości w Waste24.net jest kalendarz, który zawiera wpisy dotyczące trasówek, które są zaplanowane na dany dzień. Logistyk, który korzysta z oprogramowania wie zatem od razu, czy nie popełnił błędu podczas planowania pracy. Tego typu ułatwienie jest szczególnie pomocne, gdy w grę wchodzi obsługa dużych kontraktów. Dzięki przejrzystości jaką daje Waste24.net łatwiej jest uniknąć kar i pretensji ze strony Zleceniodawców. Do każdej dyspozycji zawartej w harmonogramie możliwe jest także dołączenie predefiniowanej karty przekazania odpadu.

 

Obsługa harmonogramu odbioru odpadów

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-03-18 16:01