Aktualności

Oprogramowanie do wywozu odpadów dla Gmin

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Oprogramowanie do wywozu odpadów

Oprogramowanie do wywozu odpadów Waste24.net to autorski SaaS, który rozwijany jest nieprzerwanie od 2016 roku. System działa przez przeglądarkę Internetową i pozwala użytkownikom na pełną kontrolę procesów związanych z gospodarką odpadami.

Na chwilę obecną nasz produkt jest szeroko wykorzystywany przez przedsiębiorstwa komunalne, ale znajduje także szerokie zastosowanie w przestrzeni miejskiej. Dzięki zastosowaniu narzędzia, które przygotowaliśmy do uporządkowania sfery związanej z wywozem śmieci można przede wszystkim:

Jakie funkcjonalności ma oprogramowanie do odbioru śmieci dla Samorządów?

  • Sprawdzać aktualny stan zapełnienia pojemnikówoprogramowanie do wywozu odpadów zintegrowane jest z czujnikami sensorycznymi. Dzięki takiemu połączeniu osoby korzystające z Waste24.net mogą śledzić w czasie rzeczywistym stopień zapełnienia oraz temperaturę wewnątrz kubłów na śmieci. Pozwala to zmniejszyć koszty odbioru nieczystości w takich miejscach jak budynki użyteczności publicznej, tereny rekreacyjne, place zabaw. System doskonale nadaje się także do monitorowania koszy ulicznych, a jego wprowadzenie generuje oszczędności, które mogą sięgnąć nawet 60%. Dane spływające do oprogramowania mogą być także weryfikowane przy pomocy blockchain, co wzmacnia ich wiarygodność i pozwala uniknąć omyłek.
  • Inwentaryzować pojemniki na odpadyWaste24.net posiada zintegrowaną aplikację mobilną przeznaczoną na systemy Android i IOS. Jedną z jej funkcjonalności jest możliwość inwentaryzowania pojemników na odpady w czasie rzeczywistym. Efektem tego rozwiązania jest wirtualna mapa koszy na odpady, które są zwizualizowane na mapach Google. W ten sposób Samorząd posiada stale aktualną informację o rozmieszczeniu poszczególnych zbiorników na nieczystości wraz z ich fotografiami. Przez wprowadzenie systemu poprawia się jakość obsługi mieszkańca, a sam moduł może być także używany do oceny jakości segregacji.
  • Obsługiwać BDOoprogramowanie do wywozu odpadów jest zintegrowane z Bazą Danych Odpadowych w zakresie obsługi kart przekazania odpadów (KPO) i kart przekazania odpadów komunalnych (KPOK). Oprócz wystawiania wyżej wymienionych dokumentów możliwe jest przeprowadzanie na nich tzw. operacji masowych, a także tworzenia zestawień i różnego rodzaju raportów z eksportem do arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Ten element Waste24.net przyspiesza sprawozdawczość i pozwala monitorować ilość odpadów, które zostały wytworzone na terenie danej Gminy.
  • Przekazywać harmonogram odbioru odpadów na telefony z systemem Android i IOSWaste24.net zintegrowany jest z aplikacją mobilną „Moje Odpady”.  Produkt ten to mobilny harmonogram odbioru odpadów, który jest przeznaczony dla użytkowników smartfonów z systemem Android i IOS. Rozwiązanie naszego autorstwa pozwala na przekazywanie mieszkańcom informacji na temat aktualnego terminarza pracy służb komunalnych, sprawdzania zasad segregacji śmieci oraz zgłaszania nieprawidłowości. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania obniżają się koszty związane z wywozem odpadów przez mniejszą ilość interwencji związanych z brakiem udostępnienia pojemników i zmniejszenie strumienia odpadów zmieszanych.

 

Oprogramowanie do wywozu odpadów - waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-09-23 14:19