Aktualności

QR kody są dostępne w Waste24.net

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

QR kody są dziś obecne w całym naszym otoczeniu. To za ich pomocą możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusu, albo dokonać opłaty za wejście do galerii sztuki.

Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego typu technologii, a doskonale sprawdza się ona w gospodarce odpadami. Z myślą o tym rozszerzyliśmy możliwości Waste24.net o możliwość ich generowania przy okazji tworzenia dyspozycji, a następnie wykorzystania tak powstałych naklejek przy inwentaryzacji pojemników lub kontenerów na odpady. Jeśli więc macie Państwo potrzebę spersonalizowania koszy na śmieci to z pomocą przyjdzie Państwu nasze oprogramowanie. QR kody, które można także umieścić na workach do nieczystości pozwolą przede wszystkim na:

QR kody są dostępne w Waste24.net

  • Identyfikację właściciela odpadówQR kody zawierają w swojej strukturze informacje, które są niezbędne do przypisania danych odpadów do ich wytwórcy. Ma to niebagatelne znaczenie przy zbiórce śmieci i inwentaryzacji koszy do śmieci. Naklejki, które umieścimy na pojemnikach, workach lub kontenerach dają się w prosty sposób odczytać i mogą posłużyć do takich czynności jak np. ocena jakości segregacji odpadów. Dzięki nowemu rozwiązaniu znika również problem identyfikacji koszy w zabudowie wielolokalowej. Od teraz każdy z nich można przypisać do odpowiedniej posesji.
  • Szybsza inwentaryzacjaQR kody są również dobrym towarzyszem wszelkich działań, które są prowadzone w terenie. Dzięki naklejkom można łatwo zeskanować dany asortyment i w ten sposób ocenić jego stan techniczny. Znika w ten sposób konieczność ciągłego „przeklikiwania” aplikacji mobilnej i skraca się czas potrzebny na wykonanie danego zadania. Jeśli więc zależy Państwu na obniżeniu kosztów pracy to szacunkowo z QR kodami spadają one o 37 %.
  • Niższe koszty wdrożeniaQR kody są tańszą alternatywą do używania chipów. Można je wydrukować na sprzęcie, którego koszt nie przekracza kilkuset złotych. Ekonomia idzie więc w ten sposób w parze z ekologią oraz troską o majątek przedsiębiorstwa. Oznakowania pojemników lub worków na odpady można ponadto dowolnie modyfikować i powielać, co jest niemożliwością w przypadku chipów.
QR kody dostępne w Waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2022-03-10 18:31