Aktualności

Nowa wersja aplikacji „Moje Odpady”

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Jak wygląda nowa wersja aplikacji „Moje Odpady”?

Wiosna jest czasem wielu zmian. Nie zapomnieliśmy o tym w naszej firmie i dlatego z myślą o wszystkich naszych obecnych i przyszłych klientach przygotowaliśmy nową wersję aplikacji „Moje Odpady”.

Po trzech latach od premiery pierwowzoru produkt przeszedł olbrzymią przemianę, która z pewnością przypadnie Państwu do gustu. W chwili obecnej „Moje Odpady” to produkt w pełni nowoczesny, który oprócz dobrze znanych opcji posiada szereg usprawnień korzystnych z punktu widzenia Samorządu oraz mieszkańców. Nasza aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników systemów Android i IOS i w stosunku do poprzednika pozwala na:

Co zawiera nowa wersja aplikacji harmonogramu odbioru odpadów?

  • Wybór wielu lokalizacji i płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi punktami odbioru – wiele osób chce znać harmonogram wywozu śmieci z więcej niż 1 lokalizacji. Wpływ na taki stan rzeczy ma np. potrzeba znajomości terminarza zarówno w miejscu gdzie przebywamy jak i w naszej pracy. Nowa wersji aplikacji „Moje Odpady” rozwiązuje ten problem i pozwala wybrać ze zbioru wszystkich harmonogramów interesujący nas zakres. Dla każdej z wybranych lokalizacji użytkownik otrzyma wiadomości push przypominające o obowiązku udostępnienia pojemników na odpady.
  • Zarządzanie możliwością zgłaszania braków odbioru i nielegalnych wysypisk – problem zgłaszania braków odbioru odpadów i nielegalnych składowisk w Gminach rozwiązany jest na bardzo wiele sposobów. W nowej wersji aplikacji „Moje Odpady” pracownicy odpowiedzialni za zbiórkę śmieci mogą w każdej chwili dać możliwość zgłaszania nieprawidłowości lub ją ograniczyć. Proces ten może zachodzić bez konieczność ingerencji ze strony administratora systemu.
  • Edycję słownika odpadowegonowa wersja aplikacji „Moje Odpady” zintegrowana jest ze słownikiem odpadowym, który można swobodnie edytować z poziomy zaplecza Webowego. Tego typu sposobność pozwala na dodanie do wyszukiwarki kolejnych haseł na wypadek konieczności rozszerzenia bazy. Jeśli więc w danym regionie pojawią się wątpliwości gdzie wyrzucać dany przedmiot to w czasie rzeczywistym można informacje o nim dodać do naszej aplikacji.
  • Usprawnioną wysyłkę wiadomości pushnowa wersji aplikacji „Moje Odpady” została wzbogacona o intuicyjny panel, który pozwala na skuteczną wysyłkę wiadomości push. Aby z niego skorzystać wystarczy zalogować się do zaplecza administracyjnego i wpisać wiadomość, która niemal natychmiast pojawi się na ekranach użytkowników, którzy mają zainstalowany nasz produkt.
  • Krzewienie idei „Zero Waste” za pomocą giełdy lokalnych ogłoszeń – już poprzednia wersja „Moich Odpadów” zawierała giełdę ogłoszeń. Nie była ona jednak tak przyjazna jak jej następczyni. Poprawiliśmy nie tylko wygląd samej tablicy, ale i znacząco ułatwiliśmy dodawanie nowych wpisów. Wszystko po to, aby zmniejszyć strumień odpadów i zapewnić drugie życie rzeczom, które wcześniej trafiały na wysypisko śmieci. Dzięki temu nie tylko mamy możliwość zatroszczenia się o los naszej planety, ale także realnie wpływamy na zmniejszenie kosztów odbioru nieczystości.

Zobacz też:


Data wpisu: 2023-03-27 15:35