Aktualności

Inwentaryzacja w firmach komunalnych

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Na czym polega inwentaryzacja w firmach komunalnych?

Inwentaryzacja w firmach komunalnych to temat, który budzi szerokie zainteresowanie przedsiębiorców.

Nie ma się co dziwić skoro takie produkty jak toalety, kontenery na odpady, ogrodzenia tymczasowe czy pojemniki potrafią kosztować krocie. Jeśli więc zależy nam na kontroli nad majątkiem to powinniśmy do tego temat podejść w sposób rozsądny. Dobra inwentaryzacja dóbr nie obejdzie się bez odpowiednich narzędzi. Spisywanie asortymentu na kartach może być przyczyną wielu błędów. Niezaprzeczalnie zatem warto ten proces usprawnić. Narzędziem, które pomaga w inwentaryzacji jest nasza aplikacja mobilna, która przesyła dane do systemu Waste24.net. W każdej chwili można zatem posiadać wiedzę na temat tego, gdzie znajdują się  towary na których nam najbardziej zależy. Zastosowanie aplikacji do inwentaryzacji jest również możliwe w Gminach i może posłużyć do inwentaryzacji szamb, drzewostanu oraz wszystkiego tego co jest policzalne i wymaga posiadanie stałych informacji na temat lokalizacji. Inwentaryzacja w firmach komunalnych przy użyciu profesjonalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej pozwala na:

Co jest efektem inwentaryzacji?

  • Dokładne określenie położenia inwentaryzacja powinna zawierać wiele informacji, które należy zebrać i zadbać o ich wiarygodność. W przypadku firm komunalnych może to być np. liczba sztuk, kolor, rodzaj czy stan techniczny danego przedmiotu. Na tego typu zabiegi pozwala nasze oprogramowanie, które działa pod kontrolą systemu Android i IOS. Wykorzystanie nowoczesnych technologii czyni inwentaryzację prostszą do przeprowadzenia, a otrzymane w ten sposób dane są dobrej jakości.
  • Zbieranie danych do raportówinwentaryzacja w firmach komunalnych przeprowadzana jest po to, aby lepiej zarządzać majątkiem. W sytuacji, gdy wiemy co aktualnie posiadamy łatwiej jest zaplanować realizację poszczególnych usług i trafniej ocenić potencjał przedsiębiorstwa. Ma to szczególne znaczenie w cieplejszej porze roku. W czasie, kiedy więcej prac odbywa się na zewnątrz budynków trafniej jest ocenić jakich zleceń może się podjąć podmiot, którym zarządzamy. Efektem działania oprogramowania są raporty, które zawierają wybrane przez nas dane i stanowią podstawę do wyciągnięcia odpowiednich wniosków.
  • Podejmowanie decyzji zakupowych – jednym z efektów inwentaryzacji w firmach w komunalnych mogą być decyzje zakupowe. Inwentaryzacja pozwala określić stan naszego posiadania i obnażyć obszary, w których występują braki. W ten sposób nie będziemy marnotrawić środków finansowych, a nasza firma będzie się mogła rozwijać i osiągnąć sukces na rynku. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi możliwościami naszej aplikacji do inwentaryzacji, która może znaleźć zastosowanie nie tylko w branży komunalnej.

Zobacz też:

 

 

Inwentaryzacja w firmach komunalnych

Data wpisu: 2023-03-06 07:59