Aktualności

Układanie tras przejazdu

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Dlaczego układanie trasy przejazdu to ważny aspekt działalności firm transportowych?

Układanie trasy przejazdu jest szczególnie ważne w codziennej działalności każdego przedsiębiorstwa transportowego. Celem tego zadania jest optymalne wykorzystanie zasobów oraz poprawa efektywności operacyjnej firmy zajmującej przewozami ładunków.

O ile nie jest to zadanie nadzwyczajne trudne przy mniejszej skali działalności to stopień jego trudności wzrasta, gdy mamy do czynienia z rozwiniętym podmiotem. Wielu właścicieli zarządzających transportem poszukuje zatem rozwiązania, które pozwoli na skuteczną optymalizację tras. Jednym z narzędzi, które pomagają w tym procesie jest system Waste24.net. Oprócz zadań związanych z wyznaczaniem drogi do celu nasze oprogramowanie pozwala na płynne zarządzanie zleceniami i jest zintegrowane z portalem BDO, co jest szczególnie ważne przy działalności związanej z gospodarką odpadami. Do największych atutów aplikacji Webowej naszego autorstwa zaliczyć możemy:

Na co pozwala algorytmiczne ułożenie trasy samochodowej?

  • Obsługę do 500 lokalizacjiukładanie trasy przejazdu w firmie wywożącej odpady jest szczególnie trudnym zadaniem. Wszystko przez fakt, że pojazdy komunalne odwiedzają jednego dnia nawet 500 nieruchomości. Dla net nie stanowi to żadnego problemu, a nasze oprogramowanie dla firm komunalnych pozwala na płynną optymalizację tras, niezależnie od terenu po którym porusza się samochód.
  • Precyzyjne geokodowanie – jeśli chcemy ułożyć trasę przejazdu pojazdu specjalistycznego to powinniśmy znać współrzędne geograficzne punktów, w których ma się on pojawić w danym dniu. Waste24.net zintegrowany jest mapami Open Street Maps (OSM) i pozwala pobrać koordynaty z jednej z najdokładniejszych map na świecie. W ten sposób łatwiejsze jest układanie trasy przejazdu w miejscach o dużym zagęszczeniu POI.
  • Aplikację mobilną „Kierowca” – z aplikacji mobilnej „Kierowca” korzysta już wiele podmiotów. Przygotowaliśmy ją z myślą o użytkownikach systemów Android oraz IOS. Można za jej pomocą wyświetlić ułożone trasy przejazdu i korzystać z nich w terenie poruszając się od punktu do punktu z wykorzystaniem nawigacji Google. Aplikacja daje także możliwość przekazywania danych do dyspozytora, który z jej pomocą może zarządzać pracą podległego personelu. Układanie trasy przejazdu jest zatem wielowymiarowe, gdyż wykorzystuje zarówno aplikację Webową jak i oprogramowanie mobilne, które należy do najlepszych w kraju.

Jakie korzyści przynosi układanie tras przejazdu dla firm przewozowych?

Układanie tras przejazdu to niezwykle istotna część działalności firm przewozowych. Ma ono kluczowy wpływ na efektywność pracy, pozwala bowiem na optymalizację czasu pracy kierowców i ekonomiczne zużycie paliwa. Odpowiednio zaplanowane trasy przyczyniają się do redukcji kosztów oraz zwiększają satysfakcję klientów dzięki terminowym dostawom.

Jak technologia wspiera ułożenie tras przejazdu?

Technologia, w tym oprogramowanie takie jak Waste24.net, odgrywa kluczowe znaczenie w procesie układania tras. Pozwala ona na analizę i optymalizację trasy, uwzględniając różne czynniki takie jak godziny szczytu, warunki drogowe czy preferencje klientów. Aplikacje mobilne takie jak „Kierowca” umożliwiają kierowcom śledzenie tras w czasie rzeczywistym, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich pracę.

Jak optymalne przygotowanie tras przejazdu wpływa na obsługę klienta?

Układanie tras przejazdu ma istotny wpływ na obsługę klienta. Optymalizacja tras pozwala na terminowe dostarczanie lub odbiór ładunku takiego jak odpady, co z kolei przekłada się na satysfakcję klienta. Ponadto, odpowiednio ułożona trasa przejazdu umożliwia firmie realizację większej ilości zleceń w krótszym czasie, co końcowo owocuje lepszym wynikiem finansowym.

 

Układanie tras przejazdu

Układanie tras przejazdu

Zobacz też:

 

Układanie tras przejazdu

Data wpisu: 2024-02-26 07:03