Aktualności

Optymalizator tras

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Do czego służy optymalizator tras?

Duża część przedsiębiorców zastanawia się nad wdrożeniem rozwiązania jakim jest optymalizator trasy. Taki stan rzeczy jest szczególnie powszechny w gałęziach transportu, gdzie mamy do czynienia z duża ilością rozdrobnionych operacji  logistycznych.

Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest branża komunalna. W naszym kraju śmieciarki obsługują przeciętnie 500 nieruchomości dziennie. Oznacza to, że na każdą godzinę pracy przypadają 63 nieruchomości. Średnio zatem co minutę kierowca pojazdu komunalnego musi dokonać wyboru w którym kierunku się udać, aby opróżnić pojemniki. Można zaryzykować stwierdzenie, że z zadaniem tym radzą sobie tylko najlepsi operatorzy sprzętu, którzy od wielu lat powtarzają te same zadania. Problem optymalizacji tras egzaltuje jednak w okresach urlopowych oraz w momencie, gdy firma zaczyna obsługiwać nowy i nieznany jej teren. Na szczęście istnieje wyjście z tej sytuacji w postaci naszego optymalizatora tras, który tworzy naturalny ekosystem z SaaS Waste24.net. Program do optymalizacji tras korzysta z zaawansowanych algorytmów planistycznych i przygotować skuteczne trasówki, które wpłyną na takie aspekty działania przedsiębiorstwa jak:

Jakie są efekty stosowania optymalizatora tras?

  • Konkurencyjność cenowa – optymalizator tras pozwala zmniejszyć koszty odbioru odpadów. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest ograniczenie zużycia paliwa oraz godzin pracy kierowców. Pojazd komunalny jest również w stanie obsłużyć większą ilość POI, co sprzyja jego lepszemu wykorzystaniu. W ten sposób nie ma konieczności ciągłego zwiększania zasobów sprzętowych co przekłada się na brak potrzeby angażowania kapitału.
  • Mniejsza uciążliwość środowiskowaoptymalizacja tras śmieciarek ma niewątpliwy wpływ na ich uciążliwość środowiskową. Pojazdy komunalne spalają duże ilości paliwa, co ma bezpośrednie przełożenie na stan środowiska naturalnego. W dobie wzmożonej troski o ekologię warto „zazielenić” swoje przedsiębiorstwo i skorzystać narzędzia jakim jest nasz optymalizator tras. Takie działania z pewnością zostaną dostrzeżone przez lokalną społeczność i władze Gminy w której pracują śmieciarki.
  • Szybkość planowania – technologia coraz śmielej wkracza w nasze życie. Z uwagi na silny rozwój logistyki odnosi się ona bardzo często do nowoczesnych narzędzi bazujących na algorytmach planistycznych. Optymalizator tras bazuje na doświadczeniach jednego z najlepszych w Europie dostawców tego typu rozwiązań. Harmonogram wywozu odpadów opracowany w naszym SaaS jest precyzyjny, a jego opracowanie zajmuje niewiele czasu.

Jak zobaczyć co oferujemy w optymalizatorze tras?

Optymalizator tras jest elementem systemu Waste24.net i został dostoswany do potrzeb branży komunalnej. Korzystanie z niego jest niezwykle proste i intuicyjne. W połączeniu z modułem do obsługi zleceń, nasza aplikacja do wywozu śmieci potrafi kompleksowo wspomóc firmy wywożące odpady w aspekcie planistycznym.

Dostęp do SaaS z funkcją optymalizacji tras przejazdu udzielany jest w modelu abonamentowym. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta i sprawdzenia przydatności rozwiązania w okresie testowym.

 

Optymalizator tras

Optymalizator tras

Zobacz też:

Optymalizator tras

Data wpisu: 2024-02-13 14:49