Aktualności

Jak działają czujniki lokalizacji kontenerów?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Jak działają czujniki lokalizacji kontenerów?

Czujniki lokalizacji kontenerów to kolejna nowość w ofercie naszej firmy. Pozwalają one na dokładne śledzenie lokalizacji kontenerów, toalet przenośnych i pozostałych składników majątku firm komunalnych.

Nasze czujniki pracują w technologii GSM i posiadają wiele cech, które świadczą o ich dużej przydatności. Sensory określające miejsce, w którym znajduje się dany produkt są zintegrowane z systemem Waste24.net, który pozwala w trybie rzeczywistym śledzić ich położenie. Jeśli wiec zależy Państwu na posiadaniu stale aktualnej wiedzy na temat wykorzystania środków trwałych, które stanowią o zapleczu przedsiębiorstwa to nasze czujniki lokalizacji spełniają te kryteria. Do cech wyróżniających produkt zaliczyć możemy:

Co wyróżnia sensory śledzące położenie kontenerów?

  • Dużą pojemność bateriiczujniki lokalizacji kontenerów posiadają swoje własne zasilania. W zależności od ich odpytywania przez system Waste24.net wystarczy ono na 2 do 5 lat. W ten sposób raz założony czujnik będzie mógł przesyłać dane przez długi okres czasu. Wszystko to sprawia, że spada konieczność przeprowadzania ciągłych serwisów opisywanych urządzeń.
  • Trwała obudowa – nasze sensory lokalizacji kontenerów umieszczone są w trwałej obudowie, którą śmiało można nazwać pancerną. W środowisku związanym bezpośrednio z odpadami jest to niezwykle istotne, gdyż eliminuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. W testach, które przeprowadziliśmy po sensorze przejeżdżały pojazdy ciężarowe, a on sam nie stracił przy tym swoich walorów użytkowych.
  • Precyzja danych – przy pracach nad czujnikami lokalizacji kontenerów korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia czołowych producentów sensorów w kraju. Poza sensorami wykorzystywanymi w gospodarce odpadami są oni także autorami czujników przeciwpożarowych oraz sprzętu mierzącego krytyczne parametry pracy maszyn. Mamy więc pewność, że dane, które później są dostępne w systemie Waste24.net są zgodne ze stanem rzeczywistym.
  • Wykorzystanie akcelerometra – jedną z cech czujników lokalizacji kontenerów jest umożliwienie śledzenia położenia dóbr w terenie nawet w przypadku ich niekontrolowanego przemieszczenia. Pozycja kontenerów i toalet sama ulega aktualizacji w razie gdy, któryś z pracowników bądź osoba trzecia wykorzysta je bez wiedzy przełożonych. Dzięki temu maleje ryzyko zagubienia towarów lub ich kradzieży.

 

Czujniki lokalizacji kontenerów - waste24.net

Zobacz też:


Data wpisu: 2023-01-09 07:06