Aktualności

Aplikacja do planowania tras

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Founder, CEO Waste24

Jak działa aplikacja do planowania tras?

Aplikacja do planowania tras poszukiwana jest przez wiele firm, świadczących usługi transportowe. Esencją jej działania jest wykorzystanie algorytmów, których zastosowanie polega na znalezieniu najbardziej optymalnych dróg przejazdu. Tego rodzaju rozwiązanie potrafi wywrzeć pozytywny wpływ nie tylko na kwestie związane z kosztami prowadzenia działalności, ale także na środowisko.

Firmy mogące korzystać z oprogramowania do optymalizacji tras są w stanie lepiej obliczać odległości i czasy jazdy, podnosząc jakość i przyspieszając proces planowania tras, co może przyczynić się do oszczędności zarówno w aspekcie czasowym, jak i finansowym. Nie można się więc dziwić, że aplikacji do planowania tras poszukują przedsiębiorcy z niemal wszystkich branż związanych z dystrybucją. Jednym z rozwiązań, które warto polecić jest oprogramowanie online Waste24.net. Nasz system działa w modelu SaaS, a dostęp do niego możliwy jest z poziomu przeglądarki Internetowej. Jeśli wiec zależy Państwu na uzyskaniu jak najlepszego wyniku finansowego i rentowności to warto postawić na system, który potrafi:

Co można zrobić za pomocą aplikacji do planowania tras?

  • Dokonać optymalnego podziału zleceńaplikacja do planowania tras bierze pod uwagę szereg zmiennych. Jedną z nich jest liczba aut, które mamy do dyspozycji. Poprzez zastosowanie inteligentnych algorytmów częstokroć okazuje się, że ulega ona zmniejszeniu. W jednej z firm komunalnych, gdzie przeprowadzaliśmy wdrożenie udało się wyeliminować 1 pojazd co w ujęciu procentowym stanowiło aż 20% zasobów wykorzystywanych do obsługi Gminy.
  • Ustalać współrzędne geograficzne poszczególnych posesji – jeśli chcemy, aby aplikacja do planowania tras działała poprawnie to należy ją zasilić odpowiednim strumieniem danych. Najistotniejsze są tutaj takie parametry jak długość i szerokość geograficzna. W naszym oprogramowaniu SaaS można ja ustalić automatycznie korzystając z map Open Street. Jednorazowo można geokodować, aż do 1000 punktów położnych w terenie.
  • Wyświetlić dane w aplikacji mobilnej – aplikacja do planowania tras połączona jest z oprogramowaniem mobilnym „Kierowca” oraz „Maptrip”. Zarówno jeden jak i drugi produkt potrafi odczytać przebieg każdej z zaprojektowanych tras i podpowiedzieć operatorom sprzętu w jaki sposób mają się poruszać.

Czy warto zamówić software do planowania tras?

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie firm transportowych, aplikacja do planowania tras staje się nieodzownym narzędziem usprawniającym logistykę. Aplikacja ta, poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów, pozwala wybierać najbardziej efektywne trasy. Dzięki temu wpływa korzystnie na redukcję kosztów operacyjnych oraz minimalizację negatywnego wpływu na środowisko. Oferując precyzyjne obliczenia odległości i czasu jazdy, oprogramowanie tego typu znacząco poprawia proces planowania i może przynieść istotne oszczędności czasowe i finansowe dla firm z różnych branż.

 

Aplikacja do planowania tras

Aplikacja do planowania transportu

Zobacz też:

Aplikacja do planowania tras

Data wpisu: 2024-02-14 08:02